| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 14 mΩ |
| Ripple Current @ High Frequency | 5.5 A @ 100 kHz |
| Height - Seated (Max) | 13.5 mm |
| Voltage Rating | 10 V |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 10 mm |
| Lead Pitch | 5 mm |
| Packaging | Bulk |
| Tolerance | ±20 % |
| RoHS | Compliant |
| Capacitance | 1 mF |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
Stock: 12
Distributors
pcbx
Unit Price$0.18691
Ext.Price$0.18691
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.18691 | $0.18691 |
| 10 | $0.16704 | $1.67040 |
| 50 | $0.14928 | $7.46400 |
| 100 | $0.11840 | $11.84000 |
| 500 | $0.09390 | $46.95000 |
| 1000 | $0.08911 | $89.11000 |
| 3000 | $0.08457 | $253.71000 |
| 5000 | $0.08026 | $401.30000 |
| 10000 | $0.07909 | $790.90000 |
